لزوم رفع موانع تشکیل کنسرسیوم های صادراتی در استان

به گزارش وبلاگ 20 بکس، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی بر لزوم رفع موانع حقوقی تشکیل شرکت های تخصصی و کنسرسیوم های صادراتی در استان تاکید کرد.

لزوم رفع موانع تشکیل کنسرسیوم های صادراتی در استان

به گزارش وبلاگ 20 بکس آذربایجان شرقی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی بر لزوم رفع موانع حقوقی تشکیل شرکت های تخصصی و کنسرسیوم های صادراتی در استان تاکید کرد.

به گزارش وبلاگ 20 بکس آذربایجان شرقی داود بهبودی ظهر امروز در نشست بررسی آخرین اقدامات پروژه های دومین سند تدبیر توسعه استان اظهار کرد: لازم است طرح تشکیل شرکت های تخصصی صادرات به شکل کارشناسی تدوین و با استفاده از ظرفیت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی موانع حقوقی مسئله رفع شود.

وی اضافه نمود: زیرساخت ها و پتانسیل های مورد نیاز تشکیل شرکت های تخصصی و کنسرسیوم های صادراتی در استان موجود است و تحقق این امر می تواند منجر به جهش صادراتی در آذربایجان شرقی شود.

بهبودی در عین حال گفت: در قانون ظرفیت معافیت های مالیاتی مشوق صادرات هم وجود دارد و باید از لبه نرم قانون برای پیشبرد اهداف توسعه صادرات استان بهره بریم.

وی در ادامه با اشاره به پروژه نوسازی ناوگان حمل و نقل کالاهای صادراتی به حجم پنج هزار دستگاه متذکر شد: آذربایجان شرقی پیشینه تجاری دیرینه ای دارد و فرسودگی ناوگان حمل و نقل هم به دلیل ریشه دار بودن صنعت حمل و نقل در اینجا است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی ابراز داشت: مدیریت شرکت حمل و نقل بین المللی یک فعالیت تخصصی بوده و فرهنگ خودرانندگی و مالکیت خودرو توسط افراد حقیقی در آینده جوابگو نخواهد بود.

بهبودی شرح داد: اگر شرکت های حمل و نقل تخصصی از ابتدا در استان شکل گرفته بود، ناوگان به موقع بازسازی و مسائل مربوط به بحث های رفاهی و بازنشستگی رانندگان نیز خودبخود مرتفع می شد.

در این جلسه آخرین اقدامات انجام گرفته در خصوص پروژه های هسته های کلیدی توسعه تجارت و خدمات بازرگانی و تکمیل شبکه و زنجیره ارزش در بخش صنایع و معادن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع: جام جم آنلاین

به "لزوم رفع موانع تشکیل کنسرسیوم های صادراتی در استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم رفع موانع تشکیل کنسرسیوم های صادراتی در استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید