ناشران تمایلی به چاپ مجموعه شعر نوجوان ندارند

به گزارش وبلاگ 20 بکس، حسین تولایی در گفت وگو با خبرنگاران ، درباره آثار در دست انتشارش گفت: تعدادی مجموعه شعر آماده چاپ برای نوجوانان دارم که هنوز منتشر نشده اند. یکی از آن ها فردا پلاک فرد نام دارد که شامل 17 شعر از آثار قدیمی من با مضامین شهری است که آن را به تهران تقدیم کرده ام.

ناشران تمایلی به چاپ مجموعه شعر نوجوان ندارند

وی افزود: این مجموعه شعر را حدود 7 سال پیش سرودم و برای چاپ به یکی از ناشران سپردم اما آن ها بعد از سه سال آن را بازپس فرستادند و گفتند به علت تغییر مدیرعامل و مسائل مالی نمی توانیم آن را چاپ کنیم. در حال حاضر این مجموعه را برای چاپ به انتشارات کانون پرورش فکری سپردم.

خانه دورترین مترسک جهان کجاست؟

تولایی در ادامه به مجموعه شعر دیگری اشاره کرد و گفت: همچنین مجموعه شعری هم به نام خانه دورترین مترسک جهان دارم که گزیده ای از اشعار من در آثار گذشته به همراه 7 شعر جدید است که در مجموعه 40 شعر می شود.

وی افزود: این مجموعه را برای چاپ به انتشارات کتاب گویا سپردم و دارای موضوعات و مضامین مختلفی است و در قالب های نیمایی و سپید سروده شده.

حرف آبی آخر در کتابفروشی ها

تولایی درباره آثار منتشر شده اش نیز گفت: آخرین مجموعه شعری که از من منتشر شده حرف آبی آخر نام دارد که شامل 18 شعر سپید برای نوجوانان است و با تصویرگری نجوا عرفانی در موضوعات عاشقانه، اجتماعی و ... سروده شده.

وی با اشاره به اینکه حرف آبی آخرمجموعه شعرهای او از سال 87 تا 92 را شامل می شود، افزود: این مجموعه را حدود 6 سال پیش برای چاپ به انتشارات سروش تحویل دادم اما با اینکه تصویرگری شده و فیپا گرفته بود، منتشر نمی شد. نهایتا با آمدن سیدصادق رضایی و پیگیری های مسئول گروه کودک و نوجوان انتشارات سروش بعد از سال ها منتشر شد.

ناشران تمایلی به چاپ شعر نوجوان ندارند

تولایی در سرانجام به مظلومیت شعر نوجوان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر چهار مجموعه شعر جدید عاشقانه برای نوجوانان آماده چاپ دارم اما ناشری برای انتشار آن ها پیدا نکردم،چون ناشران تمایلی به چاپ شعر نوجوان ندارند و معتقدند این کتاب ها بازار ندارد و مخاطبان نمی خوانند. درحالی که این مساله به دلیل عرضه نامناسب کتاب های شعر نوجوان است. وقتی کتابی در دسترس نوجوانان و خانواده هایشان قرار نگیرد، چگونه می توانند از آن استقبال کنند.

حسین تولایی، از شاعران حوزه کودک و نوجوان در سال 1358 در رشت به جهان آمد. او تابه حال آثار زیادی را برای بچه ها سروده است. از جمله آثار تولایی می توان به درخت عاشق پرنده است، بیا چند شاخه حرف بزنیم، پشت صحنه دلم، شماره تلفن پرندگان، ساندویچ قطار و دمپایی خورشید اشاره کرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "ناشران تمایلی به چاپ مجموعه شعر نوجوان ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناشران تمایلی به چاپ مجموعه شعر نوجوان ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید