نامزد های انتخاباتی باید مخارج مرتبط با انتخابات را در سامانه اقتصادی ثبت نمایند

به گزارش وبلاگ 20 بکس، با رأی نمایندگان نامزد ها موظف شدند که مصارف و مخارج مرتبط با فعالیت های انتخاباتی خود را در سامانه اقتصادی انتخابات ثبت نمایند.

نامزد های انتخاباتی باید مخارج مرتبط با انتخابات را در سامانه اقتصادی ثبت نمایند

به گزارش، کنندگان مجلس در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس و در جریان آنالیز طرح دو فوریتی شفاف سازی منابع تأمین اقتصادی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی با مواد 9 و 10 طرح مذکور موافقت کردند.

بر اساس ماده 9: نامزد ها موظفند تمامی مصارف و مخارج مرتبط با فعالیت های انتخاباتی و هزینه های تبلیغاتی خود و منابع تأمین اقتصادی این هزینه ها و میزان یاری های اقتصادی نقدی و غیرنقدی دریافتی را به نحو شفاف در سامانه اقتصادی انتخابات ثبت کنند، وزارت کشور موظف است ظرف مدت یک سال پیش از صدور و اعلام دستور شروع فرآیند انتخابات سامانه را به گونه ای طراحی نماید که اطلاعات ثبت شده در آن به وسیله کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی مصوب 8 آبان 1395 مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیئت های اجرایی و نظارت حسب مورد قابل دسترس حسابرسی و رسیدگی باشد.

مراجع مربوطه موظف هستند در صورت مشاهده موارد تخلف آن را به هیئت نظارت استان مربوطه گزارش کرده، هیئت مذکور پس از آنالیز موارد ذیربط را به مراجع صالح قضایی ارجاع می دهد.

همچنین بر اساس ماده 10 نامزد ها مکلف هستند، علاوه بر ارائه اسناد و مدارک لازم در طول دوره برگزاری انتخابات به مراجع ذی صلاح گزارش اقتصادی خود را که بیانگر مجموع منابع تأمین هزینه های انتخاباتی و تبلیغاتی به تفکیک منابع مذکور در ماده 3 این قانون و هم چنین تفصیل این منابع به صورت جز به جز مشتمل بر مشخصات کامل اشخاص و یا افراد یاری کننده و همچنین امکاناتی که از محل منابع عمومی دریافت شده است و مصارف آن ها باشد همراه با اسناد اقتصادی لازم در مورد دریافت و هزینه از حساب معرفی شده حداکثر 20 روز بعد از رأی گیری به فرمانداری ذیربط جهت ارسال به وزارت کشور و هیئت مرکزی نظارت ارائه دهند.

گزارش مزبور پس از تأیید نهایی به وسیله سامانه وزارت کشور در دسترس عموم قرار می گیرد و در صورت مشاهده تخلف از این قانون نزد مراجع قضایی ارسال می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نامزد های انتخاباتی باید مخارج مرتبط با انتخابات را در سامانه اقتصادی ثبت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزد های انتخاباتی باید مخارج مرتبط با انتخابات را در سامانه اقتصادی ثبت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید