واکنش شمخانی به اتهامات پمپئو علیه ایران درباره کرونا ، آمریکا درباره نقشش در تولید کرونا توضیح دهد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مقامات آمریکا به جای متهم سازی دروغین چین و ایران به مطالبات بین المللی در خصوص نقش این کشور در تولید و انتشار کرونا پاسخ دهند.

واکنش شمخانی به اتهامات پمپئو علیه ایران درباره کرونا ، آمریکا درباره نقشش در تولید کرونا توضیح دهد

به گزارش وبلاگ 20 بکس به نقل از فارس، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در صفحه توئیترش نوشت: فرافکنی شیوه مرسوم آمریکا برای فرار از پاسخگویی است. مقامات آمریکا به جای متهم سازی دروغین چین و ایران، به مطالبات بین المللی در خصوص نقش این کشور در تولید و انتشار کرونا و استمرار جنایت علیه مردم ایران با تداوم تحریم های اقتصادی پاسخ دهند.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دیروز سه شنبه 27 اسفند ماه از پاسخ دادن به سئوالات درباره مدیریت ضعیف دولت کشورش در کنترل ویروس کرونای جدید طفره رفت اما ایران و چین را به انتشار اطلاعات گمراه کننده درباره این ویروس متهم کرد.

مایک پمپئو در بخش دیگری از سخنانش علی رغم آنکه دولت کشورش تمام تلاشش را برای سخت تر کردن شرایط معیشتی علیه ایران به کار گرفته بار دیگر ژست بشردوستانه گرفت و گفت واشنگتن حاضر است به ایران برای مقابله با کرونا کمک کند.

  • پمپئو ایران را به دروغگویی درباره میزات تلفات کرونا متهم کرد | واشنگتن حاضر است به ایران کمک کند!

اخیرا وزارت خارجه چین از وزیر خارجه آمریکا به دلیل آنکه ویروس کرونا را ویروس ووهان نامید، انتقاد کرد و اظهارات وی را در تضاد با توصیه های سازمان جهانی بهداشت خواند.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش شمخانی به اتهامات پمپئو علیه ایران درباره کرونا ، آمریکا درباره نقشش در تولید کرونا توضیح دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش شمخانی به اتهامات پمپئو علیه ایران درباره کرونا ، آمریکا درباره نقشش در تولید کرونا توضیح دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید