وزیر دفاع ونزوئلا: مخالفان نمی توانند قدرت را در دست گیرند

به گزارش وبلاگ 20 بکس، وزیر دفاع ونزوئلا همزمان با دعوت مردم به شرکت در انتخابات آینده پارلمانی، به مخالفان دولت هشدار داد که آنها هرگز نخواهند توانست با وجود ارتش ضدامپریالیست، انقلابی و بولیواری قدرت سیاسی را در این کشور در دست گیرند.

وزیر دفاع ونزوئلا: مخالفان نمی توانند قدرت را در دست گیرند

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری ال پائیس، ولادیمیر پادرینو لوپز وزیر دفاع ونزوئلا در مراسم روز یک­شنبه به مناسبت دویست و نهمین سالروز استقلال این کشور، با فراخواندن مردم به شرکت در انتخابات مجلسی ماه دسامبر (آذرماه) خوان گوایدو، رهبر مخالفان دولت کاراکاس را مورد انتقاد شدید قرار داد.

برنامه زمان بندی دولت نیکلاس مادورو جهت برگزاری انتخابات مجلس 6 دسامبر آینده (16 آذر) خواهد بود. البته خوان گوایدو رهبر مخالفان و احزاب حامی وی، این انتخابات را با ادعای اینکه تضمین های کافی برای آن وجود ندارد، رد نموده اند.

وزیر دفاع ونزوئلا در حاشیه این مراسم گفت: با وجود نیروی ارتش کنونی که ضدامپریالیست، انقلابی و بولیواری است مخالفان نخواهند توانست قدرت سیاسی را در ونزوئلا به دست آورند.

وی در پیغام خود با اشاره به امتناع دادگاه انگلیس از اجازه دسترسی دولت مادورو به 31 تن طلای ونزوئلا به ارزش 1.2 میلیارد دلار در بانک انگلستان، اعضای مجلس متحد خوان گوایدو را اوباش و شرور توصیف کرد و اضافه کرد: این کار از یک گروه اراذل و اوباش برمی آید که در خارج از کشور، به سرقت اموال ملت خود اقدام نمایند.

لوپز گفت: فکر می کنم که این جناح اراذل و اوباش سیاست باز که طی بیانیه ای از ما خواهان تعهد بیشتری شده اند، خوب است بدانند که نیروی مسلح ملی ونزوئلا همیشه با نشانه های روشن، تمایل وطن پرستانه خود را در دفاع از تمامیت ارضی خود که نه تنها گزینه مطلوب ماست، بلکه حکم قانون اساسی است، ثابت نموده است.

این سخنان که در فضایی از تنش های سیاسی با گروه مخالفان بیان می گردد، با انتقاد گروه مخالفان روبرو شد.

حزب رهبران مخالفان ونزوئلا در بیانیه ای این اظهارات وزیر دفاع را ناقض قانون اساسی خواندند؛ دستاویزی که با توسل به آن از شرکت در فراخوان های انتخاباتی از جمله انتخابات مجلس ملی 2017 و انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 امتناع نموده اند.

ال پائیس نوشت: اگرچه رهبر مخالفان ونزوئلا از شرکت در انتخابات امتناع می نماید اما بر مبنای همین نظام انتخاباتی به مجلس راه یافته و بر کرسی ریاست آن تکیه زده است. در دوره قبلی انتخابات ونزوئلا در دسامبر 2015، مخالفان دولت مادورو، 112 کرسی از 167 کرسی مجلس را بدست آوردند. به دنبال آن انتخابات، ونزوئلا وارد بحران داخلی شد و طی سال های اخیر شاهد ناآرامی های سیاسی و بحران مالی بی سابقه بوده است.

پس از آنکه خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت ونزوئلا، خود را رئیس جمهوری خودخوانده این کشور بیان کرد و آمریکا و چند کشور او را به رسمیت شناختند، کوشش کرد با جلب حمایت ارتش، کنترل کشور را در دست بگیرد اما در این جهت باخت چون بیشتر مقام های ارشد ارتش همچنان از مادورو حمایت می کردند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "وزیر دفاع ونزوئلا: مخالفان نمی توانند قدرت را در دست گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع ونزوئلا: مخالفان نمی توانند قدرت را در دست گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید