ولخرجی های بن سلمان علی رغم بحران مالی عربستان

به گزارش وبلاگ 20 بکس، با وجود بحران مالی به دلیل شیوع ویروس کرونا، ولیعهد عربستان گفت فرایند اجرای پروژه گردشگری این کشور با نام دروازه درعیه ادامه خواهد داشت.

ولخرجی های بن سلمان علی رغم بحران مالی عربستان

به گزارش به نقل از میدل ایست مانیتور، عربستان سعودی علی رغم بحران اقتصادی این کشور، به پروژه جهانگردی و فرهنگی خود با نام دروازه درعیه که بودجه ای 20 میلیارد دلاری برای آن در نظر گرفته شده است، ادامه خواهد داد.

پروژه دروازه درعیه محل سکونت خانواده سلطنتی عربستان را به یک مقصد جهانگردی، فرهنگی و تفریحی تبدیل می کند که در آن 20 هتل، 12 موزه و یک زمین گلف احداث خواهد شد. این پروژه اهمیت بالایی برای ملک سلمان و فرزندش محمد بن سلمان دارد.

هزینه ساخت این پروژه را حکومت عربستان و سرمایه گذاران خارجی پرداخت می کنند. عربستان با پیش برد این فرایند نشان می دهد بر درآمدزایی از طریق جذب جهانگرد پس از خاتمه بحران جهانی کرونا فکر می کند.

مقامات سعودی منابع اقتصادی هنگفتی را برای انجام این پروژه بزرگ جهانگردی در ریاض با نام دروازه درعیه اختصاص داده اند. همچنین محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان گفته است فرایند اجرای این پروژه کند نخواهد شد و با سرعت بیشتری پیش می رود.

در حال حاضر چندین بخش از این پروژه در حال ساخت است و پیش بینی می شود اولین مرحله آن تا خاتمه 2023 تکمیل شود.

جری اینزریلو رئیس بخش توسعه این پروژه، این هفته در مصاحبه ای گفت: ما از تاثیر اقتصادی شیوع جهانی ویروس کرونا در یک دوره 12، 24 یا 36 ماهه آگاه نیستیم، ولی به گفته بن سلمان این بحران بر برنامه های ریاض تاثیری نخواهد داشت.

عربستان به عنوان بزرگترین صادرکننده نفت جهان با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و تاثیر اختلالات بازار انرژی بر عملکرد دولتش با کسری بودجه روبرو شده است. پیش بینی می شود این میزان تا 15 درصد تولید ناخالص داخلی در سال جاری میلادی افزایش پیدا کند.

مقامات عربستان طرح های وام گیری خود را دو برابر کرده و اقدامات سختگیرانه ای در پیش گرفته اند. از جمله این اقدامات می توان به افزایش اقتصادیات بر ارزش افزوده از 5 تا 15 درصد اشاره کرد.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که دولت عربستان سرمایه گذاری های هنگفت بسیاری برای دیگر بخش های طرح موسوم به عربستان 2030 بن سلمان نیز در نظر گرفته است. به طور مثال، مقامات عربستان اخیراً 4 میلیارد دلار برای توسعه جهانگردی در این کشور هزینه کردند و چندین پروژه بزرگ دیگر نیز در دست دارند؛ یکی از این پروژه ها ساخت مرکزی تفریحی با نام قدیه در نزدیکی ریاض است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ولخرجی های بن سلمان علی رغم بحران مالی عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولخرجی های بن سلمان علی رغم بحران مالی عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید