(ویدئو) تاریکی در آمریکا؛ طوفان گودزیلا به آمریکا رسید، طوفان گودزیلا؛ معجونی از خاک و فلزات سنگین

به گزارش وبلاگ 20 بکس، (گودزیلا) طوفان شنی که از دل صحرای عظیم آفریقا برخاست، از اقیانوس اطلس هم گذشت تا به آمریکا برسد. نام این طوفان گودزیلا است. این گودزیلا ستون متراکمی است که چهار هزار کیلومتر امتداد دارد و آسمان را قهوه ای می نماید.

(ویدئو) تاریکی در آمریکا؛ طوفان گودزیلا به آمریکا رسید، طوفان گودزیلا؛ معجونی از خاک و فلزات سنگین

مشکل اصلی اینجاست که این طوفان شن حامل فلزات سنگین، آهن، سرب، فسفر و انواع ویروس و باکتری است. این طوفان ابتدا از تگزاس و فلوریدا گذر می نماید، ایالت هایی که این روز ها شاهد بالا رفتن آمار کرونا هستند. گودزیلا برای بچه های زیر چهار سال، افراد مسن و افرادی که آلرژی دارند خطرناک است.

طوفان شنی که در حال درنوردیدن آمریکاست طوفان گودزیلا نام دارد و بسیار خطرناک است. طوفان Godzilla of Saharan Dust که از آفریقا سرچشمه گرفته، از اقیانوس اطلس رد شده و به آمریکا رسیده است که فیلک آن را مشاهده میکنید.

از جمله مشخصات و ویژگی این طوفانها این است که در یک ستون متراکمی تشکیل میگردد که چهار کیلومتر امتداد دارد و آسمان را قهوه ای می نماید.

طوفانهای گودزیلا یکی از انواع طوفانهایی مانند دنیلا، لورا و ترزا و ترنادو و .. است که برای لیست سازمان هواشناسی جهانی یا به اختصار دبلیو.ام.او انتخاب شده اند و در لیست اسامی توفان های آمریکا، کاراییب، مکزیک، کانادا و برمودا قرار گرفته است.

طوفان گودزیلا؛ معجونی از خاک و فلزات سنگین در آمریکا

علت نامگذاری طوفان گوزیلا و سایر طوفان های آمریکا

در زمان های گذشته، توفان ها اسم نداشتند. در طول زمان، مردم شروع کردند به نامیدن توفان ها با اسامی قدیس ها. بعد این اسامی جای خود را به حروف نظامی دادند و امروزه، همان طور که بارها شنیده اید، توفان ها اغلب اسامی زنانه دارند.

توفان ها امروزی را نه تنها می توان دنیلا، لورا و ترزا نامید، بلکه نام هایی مانند نوربرت، کیکو، اومکایا و کرووان را هم می توان روی یک توفان گذاشت. این اسامی، نام هایی هستند که برای لیست سازمان هواشناسی جهانی یا به اختصار دبلیو.ام.او انتخاب شده اند.

در واقع ما آن قدر به اسامی توفان ها عادت نموده ایم که فراموش نموده ایم که تا همین 6 دهه پیش، فناوری های امروزی برای دیدن توفان ها از فضا وجود نداشت و اغلب مردم زمانی متوجه توفان می شدند که دیگر خیلی دیر بود.

به گفته بیل رید، مدیر مرکز ملی توفان ، در گذشته مردم سیستم هشداری برای توفان ها نداشتند و اگر هم نامی روی توفان می گذاشتند، بعد از اتمام آن بود. رید همچنین مدیر کمیته توفان دبلیو.ام.او، یعنی همان گروهی است که لیست اسامی توفان های آمریکا، کاراییب، مکزیک، کانادا و برمودا را تهیه می نماید.

نام طوفان ها از گذشته تا امروز

در گذشته، وقتی توفانی می گذشت، اگر خسارت زیادی به جا می گذاشت، مردم آن را مثلا توفان 48 یا توفان سنت فیلیپ 1876 می نامیدند، چون توفان در آن سال در روز بزرگداشت آن قدیس رخ داده بود.

بعدها امکانات هواشناسی، امکان پیگیری توفان ها را فراهم کرد و برای جلوگیری از گیج شدن و توانایی تفکیک آن ها از هم، توفان ها نامگذاری شدند. اولین کوشش رسمی برای نام گذاری توفان های اقیانوس اطلس به بعد از جنگ جهانی دوم برمی گردد. در آن موقع از حروف نظامی برای نام گذاری توفان ها استفاده شد و بعد این حروف جای خود را به اسامی زنانه دادند.

در واقع از سال 1979، اسامی زنانه و گاهی هم مردانه در لیست نام های توفان ها وارد می شوند. فقط یک لیست هم وجود ندارد. دو لییست به توفان های شرق اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس اختصاص دارد که اغلب مربوط به آمریکا است. همچنین لیست های دیگری برای شمال مرکزی اقیانوس آرام، شمل غربی اقیانوس آرام، منطقه استرالیا، منطقه فیجی، منطقه پاپوآ گینه نو، منطقه فیلیپین، اقیانوس هند شمالی و اقیانوس هند جنوبی وجود دارند.

هر یک از لیست های شرق اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس در واقع 6 لیست از اسامی که با 21 حرف شروع می شوند (شامل حروف کیو، یو، ایکس، وای و زد) در خود دارند. این لیست ها هر 6 سال یک بار دوباره استفاده می شوند، مگر این که توفانی آن قدر سهمگین بوده باشد که نامش برای همواره از لیست کنار گذاشته گردد. برای مثال، هرگز در آینده هیچ توفانی دیگر نام کاترینا، کمیل، اندرو، آیکه و یا پالوما را نخواهد داشت. این نام ها در اصطلاح بازنشسته شده اند.

هر یک از اعضای کمیته می تواند درخواست کند که به دلیل شدت خسارات یا افراد کشته شده در توفان، نامی از لیست حذف گردد.

مکس میفیلد، مدیر سابق کمیته توفان دبلیو.ام.او در خصوص فرایند حذف اسامی و افزوندن نام های جدید می گوید: این فرایند رای دادن به نام ها می تواند خیلی وقت گیر باشد. بنابراین، اگر احتمال می رود که تقاضایی برای حذف یک نام از لیست وجود داشته باشد، قبل از جلسه سالانه، با کشوری که از آن توفان آسیب دیده تماس گرفته می گردد تا تقاضای احتمالی آن ها برای حذف نام توفان از لیست دریافت گردد. همچنین به آن ها پیشنهاد می گردد که چند نام به عنوان جایگزین به کمیته ارائه دهند.

منبع: فرارو

به "(ویدئو) تاریکی در آمریکا؛ طوفان گودزیلا به آمریکا رسید، طوفان گودزیلا؛ معجونی از خاک و فلزات سنگین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) تاریکی در آمریکا؛ طوفان گودزیلا به آمریکا رسید، طوفان گودزیلا؛ معجونی از خاک و فلزات سنگین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید