پاریس: ناتو نباید در برابر اقدامات ترکیه سرش را زیر برف کند

به گزارش وبلاگ 20 بکس، وزارت دفاع فرانسه در واکنش به فعالیت های نیروی دریایی ترکیه در دریای مدیترانه، گفت ناتو نباید در مواجهه با اقدامات ستیزه جویانه سر خود را زیر برف کند.

پاریس: ناتو نباید در برابر اقدامات ترکیه سرش را زیر برف کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 20 بکس، یک مقام وزارت دفاع فرانسه امروز (چهارشنبه)، نیروی دریایی ترکیه را به داشتن رویکرد ستیزه جویانه در قبال کشتی های جنگی فرانسوی متهم کرد.

به نوشته وبگاه اسکای نیوز، این مقام وزارت دفاع فرانسه با بیان اینکه نیروی دریایی ترکیه در زمان عملیات ناتو در دریای مدیترانه، رویکرد ستیزه جویانه ای علیه یک کشتی فرانسوی داشته، گفت: ناتو نباید در برابر این اقدامات ترکیه سر خود را زیر برف کند.

روز گذشته نیز وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه ای با حمله به فرانسه به دلیل حمایت های این کشور از خلیفه حفتر گفت که فرانسه باعث شعله ور شدن بحران لیبی شده است.

تنش ها در دریای مدیترانه از سال گذشته و به دلیل کوشش های ترکیه، یونان و قبرس جهت عملیات اکتشاف و حفاری گاز در منطقه شدت یافته و این مسئله به پدیدار شدن تنش های قدیمی منجر شده است. جزیره قبرس بیش از چهار دهه است که به دو بخش ترک نشین در شمال و یونانی نشین در جنوب تقسیم شده و آنکارا روابط مناسبی با بخش یونانی نشین قبرس ندارد. تا به امروز نیز کوشش هایی برای تنش زدایی انجام شده، اما به شکست انجامیده است.

اتحادیه اروپا چندی قبل اعلام نمود که طرح ترکیه برای انجام حفاری برای جستجوی نفت و گاز در سواحل قبرس نگرانی بسیار در این منطقه را موجب شده است. اتحادیه اروپا هشدار داده که این اقدام ترکیه موجب افزایش تنش ها میان این دو کشور شده و غیر قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پاریس: ناتو نباید در برابر اقدامات ترکیه سرش را زیر برف کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاریس: ناتو نباید در برابر اقدامات ترکیه سرش را زیر برف کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید