پیشنهاد کمیته فنی اوپک پلاس برای کاهش تولید بیشتر

به گزارش وبلاگ 20 بکس، کمیته فنی اوپک پلاس در دیداری که روز سه شنبه برگزار گشت، به وزیران نفت این گروه توصیه کرد با توجه به آسیبهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا کاهش تولید نفت بیشتری را مورد بررسی قرار دهند.

پیشنهاد کمیته فنی اوپک پلاس برای کاهش تولید بیشتر

به گزارش وبلاگ 20 بکس، کنندگان اوپک اظهار کردند: کمیته فنی مشترک اوپک پلاس کاهش تولید بین 600 هزار تا یک میلیون بشکه در روز در سه ماهه دوم را توصیه کرد. این میزان بالاتر از توصیه ماه گذشته کارشناسان این کمیته برای کاهش تولید 600 هزار بشکه در روز است.

اوپک و متحدانش با چالش بی سابقه ای روبرو هستند زیرا این اپیدمی که خاستگاه آن در چین بوده، در جهان همه گیر شده است. رشد مصرف سوخت امسال ممکن است منفی شود و قیمتهای نفت هفته گذشته با بزرگترین کاهش هفتگی خود از زمان بحران مالی جهانی روبرو شدند.

این گروه برای تصویب کاهش بیشتر تولید باید بر مخالفت روسیه چیره شود و از سوی دیگر ریسک گردآوردن کنندگان 23 کشور عضو را در شرایطی که شیوع ویروس کرونا ادامه دارد را به جان بخرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اوپک با هدف محدود کردن سرایت احتمالی ویروس کرونا، به اقدام بی سابقه ای دست زده و در طول جلساتش مانع ورود وبلاگ 20 بکس به ساختمان مقر این گروه در وین خواهد شد. همچنین به دنبال محدود کردن شمار اعضای هیاتهای کنندگی به حداقل است. در نشستهای این گروه معمولا صدها مقام، وبلاگ 20 بکس، تیمهای خبری تلویزیون، تحلیلگران و مشاوران سراسر جهان حضور پیدا می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیشنهاد کمیته فنی اوپک پلاس برای کاهش تولید بیشتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد کمیته فنی اوپک پلاس برای کاهش تولید بیشتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید