چاووش اوغلو: حفتر در جنگ لیبی پیروز نمی گردد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، چاووش اوغلو گفت: خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی هرگز نمی تواند در جنگ کنونی لیبی پیروز گردد.

چاووش اوغلو: حفتر در جنگ لیبی پیروز نمی گردد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه امروز (چهارشنبه) در جریان حضور در یک برنامه تلویزیونی در یکی از شبکه های این کشور تاکید نمود: ترکیه به حمایت خود از دولت قانونی در لیبی ادامه خواهد داد و خدمات نظامی مشورتی را به دولت وفاق ملی ارائه خواهد نمود.

چاووش اوغلو همچنین اشاره نمود، فائز السراج، نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی فردا برای آنالیز راه چاره سیاسی در این کشور به ترکیه سفر می نماید.

او در اشاره به روسیه گفت، ترکیه برای منافع کشورهای دیگر دست به همان اندازه که آنها به منافع ترکیه احترام می گذارند، احترام قائل است.

چاووش اوغلو درباره اوضاع شرق مدیترانه نیز گفت، هرگونه توافقنامه ای درباره شرق مدیترانه که ترکیه طرفی در آن نباشد، باطل است.

وی درباره رابطه کشورش با روسیه تاکید نمود: به رغم اختلاف در دیدگاه ها درباره بسیاری از مسائل منطقه ای و جهانی ترکیه تمایل به حل مسائل پیچیده به وسیله مذاکره دارد.

وزیر خارجه ترکیه ادامه داد: ما با روسیه در مسائل عدیده ای نظیر بحران سوریه، اوضاع کنونی لیبی، مساله کریمه و موضع گیری در قبال اوکراین اختلاف داریم اما مذاکره با مسکو به منظور حل این مسائل ادامه دارند.

وی در رابطه با کشته شدن جورج فلوید در آمریکا تاکید نمود: قتل یک انسان بدین نحو توسط پلیس در هر جایی که باشد قابل قبول نیست.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "چاووش اوغلو: حفتر در جنگ لیبی پیروز نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اوغلو: حفتر در جنگ لیبی پیروز نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید