چهارمین کتابخانه عمومی در شهرستان بوکان افتتاح شد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی، روز سه شنبه (19 اسفندماه) سالجاری، در آیین افتتاح چهارمین کتابخانه عمومی در شهرستان بوکان، گفت: به منظور توسعه کتابخانه های عمومی شهرستان بوکان و ضرورت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و برخورداری مردم منطقه علی آباد و اسلام آباد از امکانات کتابخانه عمومی، شهرداری بوکان حق بهره برداری رایگان از طبقات یک و دو ساختمان را به اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی واگذار کرد.

چهارمین کتابخانه عمومی در شهرستان بوکان افتتاح شد

وی اضافه کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی نیز با اخذ مجوزهای لازم در حداقل زمان، کتابخانه عمومی سیدکامل امامی را تجهیز کرد.

معصومی با بیان اینکه برای تجهیز آن 2 میلیارد ریال هزینه شده است، ادامه داد: این کتابخانه با زیربنای 328 متر مربع و 200 متر مربع مساحت در منطقه علی آباد بوکان راه اندازی می گردد و کتابخانه دارای بخش های کودک، نشریات، سالن های مطالعه برادران و خواهران، بخش نوجوان و علم، مخزن، مرجع و نشریات است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی گفت: کتابخانه ها پایگاه رشد فرهنگی و آگاهی بخشی برای جامعه است، و با افتتاح این کتابخانه تعداد کتابخانه های آذربایجان غربی به 72 باب کتابخانه عمومی ارتقا پیدا کرد.

در حاشیه این مراسم تنها فرزند شاعر نامی کرد سیدکامل امامی ضمن قدردانی از مسئولان برای نامگذاری این کتابخانه به نام پدرش به هریک از مسئولان یک جلد از دیوان این شاعر را اهدا کرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "چهارمین کتابخانه عمومی در شهرستان بوکان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین کتابخانه عمومی در شهرستان بوکان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید