ژنرال میلر: در صورت پیشرفت در مذاکرات قطر خلیلزاد به کابل می آید

به گزارش وبلاگ 20 بکس، فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان در ملاقات با اشرف غنی گفت: در صورتی که نماینده ویژه آمریکا در مذاکرات با طالبان پیشرفت داشته باشد برای اشتراک گذاشتن آخرین تحولات با دولت افغانستان به کابل سفر می نماید.

ژنرال میلر: در صورت پیشرفت در مذاکرات قطر خلیلزاد به کابل می آید

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ 20 بکس، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان با راس ویلسون سرپرست سفارت آمریکا در کابل و ژنرال اسکات میلر فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان ملاقات کرد.

صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت که در این ملاقات ژنرال میلر درباره سفر هفته اخیرش به قطر به رئیس جمهور افغانستان اطلاعات داد.

به گفته صدیقی، فرمانده نیروهای آمریکایی در این ملاقات گفت: گفت وگوها بین زلمی خلیلزاد و طالبان درقطر جریان دارد و در صورتی که پیشرفت هایی صورت گیرد، خلیلزاد به کابل سفر نموده و معلومات خویش را به حکومت افغانستان ارائه خواهد نمود .

پیش از این نیز آلیس ولز معاون وزیر خارجه آمریکا در آسیای مرکزی و جنوبی به وبلاگ 20 بکس گفت که خلیلزاد می کوشد تا از طالبان برای کاهش خشونت ها تعهد بگیرد تا پس از آن افغان ها بتوانند با یکدیگر بر سر میز مذاکره بنشینند.

این در حالی است که طالبان اخیراً در بیانیه ای اعلام نمود که با طرح کاهش خشونت ها موافقت نموده اما آمریکایی ها با طولانی کردن این مذاکرات به دنبال اهداف دیگری هستند.

طالبان گفته بود که طرف آمریکایی می خواهد در تعریف کاهش خشونت وقت بیشتری را هدر دهد در حالی که این تنها بخش کوچکی از مطالبه کابل است که به عنوان ابزاری برای جلوگیری از صلح استفاده می گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ژنرال میلر: در صورت پیشرفت در مذاکرات قطر خلیلزاد به کابل می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژنرال میلر: در صورت پیشرفت در مذاکرات قطر خلیلزاد به کابل می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید