کابل های خطوط تراموای شهری حذف و باتری های نانویی جایگزین می شوند

به گزارش وبلاگ 20 بکس، یک شرکت استرالیایی با همکاری بخش دانشگاهی قصد دارد با استفاده از فناوری نانو باتری های قابل شارژ سریع تولید کند تا از آن ها در تراموا های شهری استفاده شود.

کابل های خطوط تراموای شهری حذف و باتری های نانویی جایگزین می شوند

به گزارش گروه فناوری وبلاگ 20 بکس، شرکت وی اس پی سی (VSPC) یکی از شرکت های فعال در حوزه فناوری نانو است که مالکیت آن در اختیار شرکت لیتیم استرالیا است. وی اس پی سی با همکاری دانشگاه کوئینزلند و CSIRO و با حمایت مالی 5 میلیون دلاری دولت استرالیا به دنبال توسعه باتری های یون لیتیم قابل شارژ است تا در نهایت نسل جدیدی از این باتری ها را برای استفاده در واگن ها (تراموا) تولید کند.

به گفته مسئولان استرالیایی، در صورت استفاده از تراموا های مجهز به باتری، دیگر به خطول کابل و برق در بالای تراموا ها نیاز نیست، تجهیزاتی که بسیار گران قیمت بوده و از نظر بصری نیز جلوه زیبایی نداشته و می توانند بسیار خطرناک باشند.

شرکت وی اس پی سی برای مشارکت در این پروژه یک گرنت 1.6 میلیون دلاری دریافت می کند. همچنین در زمینه طراحی باتری یون لیتیم، CSIRO تجربه و تخصص ویژه ای دارد که می توان از آن برای توسعه باتری هایی با شارژ سریع به منظور استفاده در تراموا ها و دیگر ادوات حمل ونقل مانند اتوبوس های برقی، کشتی و کاربرد های نظامی استفاده کرد.

وی اس پی سی با محققانی که در توسعه باتری ها تخصص دارند در CSIRO مشارکت دارد و قرار است از همکاری این گروه ها برای تولید نمونه اولیه باتری یون لیتیم با شارژ سریع استفاده کند.

به موازات آن، وی اس پی سی قصد دارد در زمینه مشخصه یابی و بهینه سازی مواد مورد استفاده در باتری با تیم دانشگاه کوئینزلند همکاری کند.

مایک ویسی، مدیر اجرایی وی اس پی سی می گوید: این پروژه فرصت مناسبی برای گردهم آوردن توانایی و فناوری در استرالیا است تا توانمندی هایی نظیر فناوری ساخت مواد کاتدی شرکت وی اس پی سی با تخصص ساخت باتری در CSIRO و توانایی تحلیل در دانشگاه کوئینزلند ترکیب شود.

خط ریلی سبک با مدرن شدن شهر ها در حال تجدید حیات است و باتری های قابل شارژ سریع می توانند به حذف کابل و قطب ها در این خطوط ریلی کمک شایانی کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کابل های خطوط تراموای شهری حذف و باتری های نانویی جایگزین می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کابل های خطوط تراموای شهری حذف و باتری های نانویی جایگزین می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید