کارشناس غربی: سیستم بهداشت و سلامت آمریکا فاجعه بار است

به گزارش وبلاگ 20 بکس، یک پروفسور برجسته دانشگاه آکسفورد سیستم بهداشت و سلامت آمریکا را فاجعه دانسته است.

کارشناس غربی: سیستم بهداشت و سلامت آمریکا فاجعه بار است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ 20 بکس، پروفسور سیر پائول کولیر از اقتصاددانان دانشگاه آکسفورد در تبادل نظریی با روزنامه هندلزبلات آلمان به تاثیرات و عواقب مالی بحران کرونا پرداخته و گفت: ما می بینیم چگونه سه سیستم مختلف در جهان با این بحران مقابله می نمایند، سیستم استبدادی مدل چین، سیستم فردگرایی مانند آمریکا و سیستم مبتنی بر مشارکت که بخصوص در شمال اروپا دیده می گردد.

وی درباره نحوه مقابله با کرونا در آمریکا گفت: اوضاع در ایالات متحده آمریکا با توجه به سیستم بهداشت و درمان بسیار آشفته است. هر آنچه که در آمریکا با سیستم سلامت و بهداشت در ارتباط است شرایط فاجعه باری دارد. به نظر من این یک دیدگاه خاص رادیکال نیست. من این را قابل توجه می دانم که آمریکا چرا خیلی زودتر و قدرتمندانه تر در این بحران از شرکت ها استفاده نکرده است. این امر کاملا ضرورت داشت.

این پروفسور برجسته غربی در ادامه سخنانش توضیح داد که آمریکا باید تغییر کند. این کشور دچار از هم گسیختگی عمیقی شده است. از یک طرف ما شاهد اعتماد به نفس بیش از حد، استکبار و برتر بینی اخلاقی هستیم و از طرف دیگر ترس و تحقیر و عصبانیت را می بینیم. این شرایط برای هر جامعه ای بسیار مضر است. تقویت دائمی شبکه های اجتماعی تنها حداقل احتیاج است و چیزهای بیشتری مورد احتیاجاست.

وی با تاکید بر اینکه حتی قبل از کرونا هم شکاف های زیادی در جامعه آمریکا وجود داشت که به نوبه خود طیف گسترده ای از ترس ها را ایجاد می کرد از جمله به شکاف های عمیق در مشاغل و تحصیل در جامعه آمریکا اشاره نمود.

وی تاکید نمود که ما نمی توانیم این مسائل در جامعه آمریکا را نادیده بگیریم و این یک توهین به افراد آسیب دیده از این معضلات خواهد بود.

پروفسور کولیر در ادامه این تبادل نظر تاکید نمود که این شرایط زمینه را برای ایجاد ناآرامی های بیشتر مساعد می نماید. این در همه جوامع به همین شکل است. این نارضایتی و دلسردی در جوامع بود که به انتخاب دونالد ترامپ، برگزیت و موفقیت های حزب افراطی در آلمان منجر شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کارشناس غربی: سیستم بهداشت و سلامت آمریکا فاجعه بار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس غربی: سیستم بهداشت و سلامت آمریکا فاجعه بار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید