کرونا به جان زندانیان آمریکا افتاده ، مرگ صدها زندانی در اثر کووید 19

به گزارش وبلاگ 20 بکس، شبکه آمریکایی در گزارشی از بحران همه گیری کرونا در زندان های آمریکا به دلیل تراکم جمعیت و نبود امکانات مبارزه با این بیماری خبر داده که جان زندانیان را تهدید می نماید.

کرونا به جان زندانیان آمریکا افتاده ، مرگ صدها زندانی در اثر کووید 19

طبق آمار اداره اصلاحات و توانبخشی کالیفرنیا، در زندان ایالتی سان کوئنتین در جنوب سانفرانسیسکو واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا جایی که بیش از نیمی از مبتلایان به کرونا در زندان های این ایالت را در خود جای داده، 7 زندانی قربانی این ویروس شدند.

بحران همه گیری کرونا در زندان های آمریکا

گوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا در این خصوص گفت: بسیار جای تاسف است که یک نفر تصمیم می گیرد چند بیمار را از زندانی، در چینو، به سان کوئنتین منتقل کند. این تصمیم زنجیره ای از وقایع را رقم زده که ما اکنون با آن درگیر هستیم.

این زندان که در ماه های اولیه شیوع کرونا در آمریکا از این بیماری در امان مانده بوده، بعد از انتقال چند زندانی، از اواخر ماه مه با خیزش کرونا دست به گریبان بوده است. حالا فشارها بر فرماندار کالیفرنیا برای آزادی زندانیان به منظور در امان ماندن آن ها از ابتلا به کرونا افزایش یافته است. چندین وکیل و قانون گذار روز پنجشنبه مقابل این زندان تجمع کردند و خواهان آزادی زندانیان آسیب پذیر و مسن شدند.

بنابر گزارش شبکه آمریکایی سی ان ان، فضای متراکم داخل زندان ها، شرایط را برای شیوع کرونا فراهم نموده است. زندان ها و مراکز اینچنینی در سراسر آمریکا در ماه های گذشته به کانون شیوع این ویروس تبدیل شده اند و سان کوئنتین تنها نمونه اخیر آن هاست.

پیش از همه گیری کرونا در زندان سان کوئنتین در ایالت کالیفرنیا، زندان های ایالت های اوهایو، ایلینوی، کلرادو و تگزاس کانون شیوع بودند. در تگزاس دست کم 91 زندانی و 9 خدمه زندان جان باختند. همچنین تحقیقاتی در این خصوص که آیا 26 مرگ دیگر در زندان های این ایالت با این بیماری مرتبط است، در جریان است.

حدود 130 هزار نفر در زندان های تگزاس دوران محکومیت خود را سپری می نمایند که از این میان ابتلای 10 هزار و 500 نفر آن ها به کرونا تایید شده است. دست کم هزار و 927 نفر از کارکنان زندان های این ایالت نیز به کووید-19 مبتلا شده اند.

تحلیل محققان دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ نشان داده تعداد ساکنان زندان های آمریکا که نتیجه آزمایش کرونای آن ها مثبت شده، 5.5 برابر جمعیت ایالات متحده است. محققان گفتند این نتیجه می تواند از این هم بدتر باشد زیرا بسیاری از زندان ها آزمایش کرونا را یا انجام نمی دهند یا تنها افراد دارای علامت را آزمایش می نمایند.

طبق این تحقیق، از 6 ژوئن بیش از 42 هزار و 100 مورد ابتلا به کووید-19 و 510 مرگ مرتبط با آن در بین جمعیت حدود 1.3 میلیون نفری زندانیان ثبت شده است.

زندانیان از ماسک هایی که به آن ها برای ممانعت از شیوع کرونا داده شده شکایت دارند و می گویند این ماسک ها کاغذی و بی کیفیت هستند. خانواده ها و فعالان هم خواهان شرایط بهتر در زندان شهرستان پرنس جورج در ایالت مریلند شده اند. تا روز چهارشنبه، 19 هزار و 456 مورد ابتلا به کرونا در این زندان به ثبت رسیده است. طبق این گزارش، زندان های آمریکا همچنین مشکل تهویه نامناسب دارند که این مسئله می تواند به بحران کرونا در آن ها با توجه به یافته های جدید سازمان جهانی بهداشت دامن بزند.

سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه رسماً گفت ویروس کرونا می تواند در اماکن سربسته و پرازدحام در هوا معلق و از فردی به فرد دیگر منتقل گردد. این سازمان پیش از این احتمال انتقال ویروس کرونا به وسیله هوا را نادر و کم اهمیت دانسته بود، اما به تازگی چند تحقیق علمی نشان داده اند انتقال ویروس از این طریق هم میسر است.

برآوردهای وبگاه آماری وُرلداُمتر نشان می دهد طی بیست وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت های آمریکا به صورت مجموع، 61067 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است. بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز 960 آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند که نسبت به روزهای گذشته شاهد افزایش چشمگیر است.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید19 در آمریکا به 3،219،999 نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به 135،822 تن افزایش یافت.،فارس

منبع: ایران آنلاین

به "کرونا به جان زندانیان آمریکا افتاده ، مرگ صدها زندانی در اثر کووید 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا به جان زندانیان آمریکا افتاده ، مرگ صدها زندانی در اثر کووید 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید