کرونا در پاکستان، از خالی شدن مرز تفتان تا قرنطینه تمام ایالت سند

به گزارش وبلاگ 20 بکس، به دنبال گسترش و شیوع بیماری کرونا در پاکستان دولت اسلام آباد رسما قرنطینه تمام ایالت سند را با استقرار نیروهای ارتش آغاز می کند.

کرونا در پاکستان، از خالی شدن مرز تفتان تا قرنطینه تمام ایالت سند

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ 20 بکس به نقل از جیو تی وی، تعداد مبتلایان به کرونا در پاکستان 644 نفر شد.

طبق اعلام وزارت بهداشت پاکستان از این تعداد 292 نفر در ایالت سند، 152 نفر در ایالت پنجاب، 31 نفر در ایالت خیبرپختونخوا، 103 نفر در ایالت بلوچستان و 66 نفر در سایر مناطق حضور دارند.

وزارت بهداشت پاکستان شرح داد از این تعداد 3 نفر جان خود را از دست داده اند و 5 نفر نیز پس از مداوا ترخیص شده اند.

به دنبال افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در ایالت سند، دولت محلی این ایالت و دولت اسلام آباد قرنطینه کامل را در دستور کار قرار دادند.

این تصمیم که از ساعاتی دیگر اجرایی خواهد شد باعث تعطیل شدن تمام مغازه ها، فروشگاه ها، سرویس های حمل ونقل و... خواهد شد.

مردم در طول دوران قرنطینه موظف هستند در منزل باقی بمانند و تنها مغازه هایی به فعالیت خود ادامه می دهند که اقلام ضروری را عرضه کنند.

دولت ایالت سند به منظور اجرای کامل قرنطینه از نیروهای ارتش کمک خواهد گرفت و ده ها هزار نیروی ارتش پاکستان با حضور در خیابان های شهرهای مختلف بر فرایند قرنطینه نظارت خواهند داشت.

از سوی دیگر دولت ایالت بلوچستان که پیش از این نیز شرایط قرنطینه مرز تفتان را برای زائرین غیر استاندارد دانسته بود دستور تخلیه این مرز را صادر کرد.

در تصمیم جدید دولت ایالت بلوچستان زائران باقی مانده به محض ورود به پاکستان از تفتان خارج و مبادی ایالت های خود منتقل می شوند تا مدت قرنطینه خود را در آنجا سپری کنند.

جام کمال خان سروزیر ایالت بلوچستان در این خصوص گفت: آخرین دسته از زائرینی که در تفتان موجود بودند روز گذشته از مرز خارج شدند و احتمال می دهیم تعداد دیگری از زائرین طی روزهای آینده وارد تفتان شوند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرونا در پاکستان، از خالی شدن مرز تفتان تا قرنطینه تمام ایالت سند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در پاکستان، از خالی شدن مرز تفتان تا قرنطینه تمام ایالت سند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید