یمن ادعای سازمان ملل درباره کاهش حملات سعودی را تکذیب کرد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، سخنگوی نیرو های مسلح یمن ادعای روز پنجشنبه نماینده سازمان ملل در امور یمن مبنی بر کاهش حملات ائتلاف سعودی به یمن را خلاف واقع خواند.

یمن ادعای سازمان ملل درباره کاهش حملات سعودی را تکذیب کرد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ 20 بکس، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن تشدید حملات ائتلاف سعودی و مزدوارنش علیه یمن را با سخنان نماینده سازمان ملل در امور یمن در تضاد خواند و گفت: دشمن با یورش های زمینی روزانه و کوشش هایش برای نفوذ در خاک یمن به تشدید درگیری ها دامن می زند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره، وی با اشاره به ادامه حملات هوایی جنگنده های ائتلاف سعودی در روز پنجشنبه گفت: شهر کتاف استان صعده در روز پنجشنبه سه بار بمباران شد.

مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل در امور یمن طی ارائه گزارشی در برابر شورای امنیت از کاهش شدت عملیات نظامی ائتلاف سعودی در یمن و کم شدن 80 درصدی حملات هوایی ائتلاف سعودی در ماه نوامبر گفت و اضافه نمود: نُه روز نخست ماه ژانویه هم یمن شاهد حملات هوایی نبود.

مارتین گریفیتس، نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن روز پنجشنبه از احتمال وقوع صلح در یمن در امسال میلادی خبر داده است.

گریفیتس با بیان اینکه عملیات های نظامی در یمن به نحو قابل توجهی کاهش یافته اند گفت: احتمال می رود صلح در امسال محقق گردد.

نماینده سازمان ملل بار دیگر بر ضرورت یافتن راه چاره سیاسی برای بحران یمن تأکید کرد و مدعی شد توافق ریاض نقش مهمی در بهبود شرایط امنیتی در یمن داشته است.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین ماه سال 1394 کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. مسئولان نزدیک به جنبش انصارالله می گویند از زمان شروع این حملات بیش از 36 هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "یمن ادعای سازمان ملل درباره کاهش حملات سعودی را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن ادعای سازمان ملل درباره کاهش حملات سعودی را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید