10 درصد متقاضیان تسهیلات کرونایی از فعالان حوزه نشر هستند

به گزارش وبلاگ 20 بکس، افسر موم وندی، نماینده معاون توسعه و مدیریت منابع در امور اقتصاد فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، درباره آمار مشاغل حوزه نشر، ثبت شده در سامانه کارا بیان نمود: از مجموع 33 هزار و 924 رکورد ثبت شده، 3475 رکورد برابر با 10 در صد با عنوان کسب و کارهای حوزه چاپ، نشر، کتاب و کتابفروشی هستند.

10 درصد متقاضیان تسهیلات کرونایی از فعالان حوزه نشر هستند

وی با اشاره به جزئیات آمار کسب و کار های حوزه چاپ و نشر اضافه نمود: 593 چاپخانه و واحدهای وابسته، 1138 واحد انتشاراتی و 410 کتاب فروشی، برای دریافت تسهیلات کرونایی در سامانه کارا به ثبت اطلاعات خود اقدام کرده اند.

موم وندی با اشاره به ثبت تقاضای فعالان حوزه نشر استان تهران در سامانه کارا ادامه داد: استان تهران با 717 رکورد ثبت تقاضای دریافت تسهیلات کرونایی ویژه مشاغل حوزه نشر در صدر استان های کشور قرار گرفته است. در استان تهران این آمار شامل 585 بنگاه انتشاراتی، 91 کتابفروشی، 36 چاپخانه، 3 ناشر ـ کتابفروش، 1 فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی و کتاب و 1 کافه کتاب است.

به گفته وی، استان خراسان جنوبی با 2 ثبت نام، شامل 1 بنگاه نشر و 1 بنگاه چاپ، کمترین میزان ثبت تقاضا را داشته است.

کننده معاون توسعه و مدیریت منابع در امور اقتصاد فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ثبت تقاضای دریافت تسهیلات در سامانه کارا همچنان ادامه دارد و متقاضیان می توانند با مراجعه به این سامانه به ثبت تقاضا اقدام کنند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "10 درصد متقاضیان تسهیلات کرونایی از فعالان حوزه نشر هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 درصد متقاضیان تسهیلات کرونایی از فعالان حوزه نشر هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید