15 خودروی جذاب، اما بدفروش سال 2019

به گزارش وبلاگ 20 بکس، وب سایت پدال: اگرچه سال 2019 برای صنعت خودرو سال سخی بود، اما بعضی آمار برجسته وجود داشت. برای مثال 4 دستگاه داج وایپر به فروخته شده است، خودرویی که چندین سال از توقف فراوری آن می گذرد. همچنین برای اولین بار در بازه زمانی سه ماهه چلنجر پرفروش تر از موستانگ ظاهر شده است. تویوتا راو 4 پرفروش ترین خودروی غیر پیکاپ بازار آمریکا بوده و پیکاپ رم نیز توانسته برای اولین بار شورولت سیلورادو را کنار بزند.

15 خودروی جذاب، اما بدفروش سال 2019

اما در کل فروش خودرو در آمریکا نسبت به سال 2018 حدود 1 درصد کاهش یافته است. متأسفانه بعضی خودرو های جذاب هم وجود دارند که در سال 2019 موردتوجه عموم قرار نگرفتند و ما قصد داریم آن ها را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

لکسس GS

آمار فروش: 3378 دستگاه

این خودرو آینده مبهمی داشته و آمار فروش هم چنین چیزی را نشان می دهد. ما هوادار پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری تنفس طبیعی 467 اسب بخاری هستیم. افرادی که به دنبال چنین خودرویی باشند ب ام و سری 5 یا M5 را ترجیح می دهند، اما ما هنوز هم GS و GS F را به خاطر هزینه های نگهداری کم، قابلیت اطمینان، دینامیک رانندگی هیجان انگیز و تمایز نسبت به دیگر خودرو ها دوست داریم.

تویوتا سوپرا

آمار فروش: 2884 دستگاه

ما انتظار داشتیم علیرغم آغاز فراوری در ماه مارس، سوپرا در سال 2019 فروش بیشتری داشته باشد. این خودرو یکی از خبرسازترین محصولات اسپورت سال بوده است؛ اما سورپرایز واقعی اینکه پسرعموی ژرمنی این خودرو فروش بیشتری داشته است. ب ام و Z4 به خانه 2941 نفر راه یافته است. شاید تویوتا به فکر فراوری نسخه روباز سوپرا هم باشد تا محبوبیت آن را بیشتر کند.

نیسان 370Z

آمار فروش: 2384 دستگاه

ما می دانستیم که این خودرو در لیست حضور خواهد داشت. 370Z خودرویی بسیار خوب است، اما خب حدود 10 سال از عمر آن می گذرد و به روزرسانی قابل توجهی هم در آن دیده نشده است. اخیراً تصاویر جاسوسی از محصول اسپورت نیسان در حال تست دیده شده و شاید تغییراتی در آن رخ دهد. نیسان به آینده این خودرو اشاره ای نداشته، اما احتمال فراوری نسل جدید آن بالاست.

سوبارو BRZ

آمار فروش: 2334 دستگاه

یکی از ارزان ترین خودرو های اسپورت بازار سوبارو BRZ است که اگرچه با تویوتا 86 اشتراک کامل دارد، اما محصول تویوتا پرفروش تر بوده است. 86 فروش 3398 دستگاهی داشته و حدود هزار دستگاه بیشتر از BRZ فروش داشته است. احتمالاً پیشرانه ای قوی تر می توانست فروش این دو خودرو را بالاتر ببرد، زیرا هواداران چندین سال است که به چنین مسئله ای اشاره می نمایند.

جگوار اف تایپ

آمار فروش: 2279 دستگاه

ما مطمئن نیستیم که فیس لیفت اخیر روی میزان فروش جگوار اف تایپ چه تأثیری خواهد گذاشت. مدل فعلی یک محصول اسپورت عالی بوده است. ظاهری عالی، پایداری و توازن خوب، قدرت بالا و استفاده از پیشرانه های با شخصیت جزو ویژگی های اف تایپ است. ما فکر می کنیم پیشرانه 6 سیلندر سوپرشارژردار بهترین نیروگاه آهنین برای اف تایپ می باشد، اما اگر قدرت 380 اسبی آن کافی نباشد می توان پیشرانه 8 سیلندر 550 اسبی را انتخاب کرد. واقعاً سورپرایز شدیم که چرا این خودرو نتوانست آمار فروش بالای 3 هزار دستگاه را ثبت کند.

جنسیس G90

آمار فروش: 2238 دستگاه

مشکل سدان لوکس و پرچم دار جنسیس این است که نشان ژرمن ها را روی کاپوت خود ندارد و یک خریدار عادی فکر می نماید جنسیس G90 تنها یک هیوندای است. این خودرو بازخورد های خوبی از کارشناسان دریافت نموده، اما مردم به این چیز ها گوش نمی نمایند و پول بیشتری برای مرسدس یا ب ام و پرداخت می نمایند. این مایه شرمساری است، زیرا G90 یک خودروی زیبا و خوش ساخت است. قیمت 69350 دلاری این خودرو واقعاً مناسب بوده، اما خب همان گونه که گفتیم مشتریان به چنین چیز هایی توجه زیادی نشان نمی دهند.

آئودی TT

آمار فروش: 1324 دستگاه

دوران آئودی TT به سر آمده، ولی این خودرو در عمر 20 ساله خود خاطره های زیادی به ثبت رسانده است. البته انتظار داریم تا انتها سال بعضی نسخه های سفارشی آن فراوری شوند تا وداعی مناسب با این خودرو وجود داشته باشد. ما قطعاً از راندن مدل گرامی داشت 20 سالگی TT لذت بردیم. در کل آئودی محصولی راحت و شیک ساخته شده است. دل ما برای این خودرو تنگ خواهد شد.

لکسس LC 500

آمار فروش: 1219 دستگاه

جای شگفتی است که این خودرو حتی به مرز فروش 2 هزار دستگاه هم نرسیده است. ما درباره یک کوپه لوکس با ظاهری جذاب و پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری 471 اسب بخاری صحبت می کنیم. LC 500 خودرویی راحت و سریع است، اما شاید مسئله ای وجود داشته باشد. اگرچه لکسس خودرویی برای شبیه سازی تمامی حس ها ساخته، اما بهتر است آن را یک GT بدانید تا محصولی اسپورت.

جگوار XF

آمار فروش: 1187 دستگاه

اگر خواستار یک سدان اسپورت هستید که از نوع ب ام و نباشد جگوار XF انتخاب خوبی خواهد بود. پیشرانه 6 سیلندر سوپرشارژردار جگوار قدرت 380 اسبی را به چرخ های عقب می فرستد. جگوار آمار فروش نسخه اسپورت بریک XF را منتشر ننموده، اما گفته که حدود 20 درصد از آمار فروش این خانواده را تشکیل می دهد. به این ترتیب حدود 237 دستگاه از این خودرو در سال 2019 به فروخته شده است.

آئودی R8

آمار فروش: 574 دستگاه

R8 سوپرکاری است که به صورت روزمره می توان آن را راند. R8 کت شلواری آلمانی بر تن نموده، اما قلب تپنده آن از نوع 10 سیلندر 5 لیتری 562 اسب بخاری متعلق به لامبورگینی است. این خودرو وقتی در سال 2006 وارد بازار شد خودروسازان دیگر را مجبور کرد دوباره درباره فراوری خودرو های پرفورمنس فکر نمایند.

دومین نسل R8 در سال 2015 عرضه و در سال 2018 فیس لیفت شد، اما فروش 574 دستگاهی آن در سال پیش افت 38 درصدی نسبت به سال 2018 را نشان داده است. با توجه به اینکه گروه فولکس واگن به دنبال الکتریکی سازی محصولات خود است بنابراین احتمال تولد دوباره R8 به عنوان یک محصول اسپورت تمام الکتریکی وجود دارد.

ولوو V90

آمار فروش: 500 دستگاه

اگر 10 سال پیش از ما سوال می کردید ما می گفتیم استیشن ولوو خودروی جذابی است؛ اما فروش 500 دستگاهی V90 در سال 2019 نشان می دهد که واقعاً بازاری برای این خودرو وجود ندارد. خریداران هم اکنون بجای چنین خودرو هایی به دنبال شاسی بلند ها هستند.

کیا K900

آمار فروش: 390 دستگاه

همانند جنسیس G90، کیا K900 یک سدان لوکس است که قیمت بسیار کمتری در مقایسه با مرسدس یا ب ام و دارد. این خودرو سواری خوبی داشته و کیفیت ساخت آن نیز خوب است. متأسفانه علیرغم فروش نسبتاً خوب K900 در سایر بازار ها به ویژه کره جنوبی، بازار آمریکا علاقه ای به این خودرو نشان نداده است. قیمت این خودرو از 59900 دلار آغاز می گردد که با پرداخت این پول تجهیزات زیادی دریافت می کنید. چنین تجهیزات و ویژگی هایی در خودرو های بالاتر از 100 هزار دلاری رقبا دیده می شوند.

نیسان GT-R

آمار فروش: 331 دستگاه

نبود حرکتی مشهود از نیسان درباره فراوری نسل جدید GT-R هواداران این خودرو را به شدت ناراحت و عصبی نموده است. فروش پایین گودزیلا چنین چیزی را نشان می دهد. فروش 331 دستگاهی برای خودرویی 13 ساله خوب محسوب می گردد نه؟!

آکورا NSX

آمار فروش: 238 دستگاه

اولین نسل NSX را سوپرکاری ارزان قیمت و محبوب می دانستند. اگرچه قیمت NSX در آن موقع هم خیلی ارزان نبود، اما با قیمتی بسیار پایین تر از یک فراری می توانستید تجربه رانندگی بسیار لذت بخشی داشته باشید. نسل جدید این خودرو با تکنولوژی های زیادی از جمله قوای محرکه هیبریدی و قدرت و چسبندگی بالا عرضه شده است. متأسفانه این خودرو در تسخیر قلب خریداران ناکام مانده و فروش آن از سال 2016 تا به امروز بالا نبوده است. بهترین آمار فروش این خودرو در سال 2017 و میزان فروش 581 دستگاه بوده است.

آلفارومئو 4C

آمار فروش: 238 دستگاه

4C با ورود به بازار آمریکا در سال 2013 امید های زیادی را زنده کرد. یک خودروی اسپورت کوچک که از شاسی فیبر کربنی سوپرکار مانند و حالت پیشرانه وسط استفاده می کرد. پیشرانه 4 سیلندر 1.75 لیتری این خودرو قدرت 237 اسبی داشت و با وزن کم خودرو شتاب قابل توجهی ایجاد می شد. متأسفانه این خودرو در بازاری که پورشه حرف اول را می زد حضور یافته بود و به همین خاطر استقبال زیادی از 4C نشد.

منبع: carbuzz

منبع: برترین ها

به "15 خودروی جذاب، اما بدفروش سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 خودروی جذاب، اما بدفروش سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید