26 مبتلا به کرونا و 66 ناقل خاموش در چین شناسایی شدند اجساد کرونایی از آسایشگاهی در آمریکا کشف شد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، مقامات بهداشتی چین امروز آدینه از شناسایی 26 بیمار مبتلا به کرونا و همچنین 66 ناقل خاموش در روز گذشته در این کشور خبر دادند.

26 مبتلا به کرونا و 66 ناقل خاموش در چین شناسایی شدند اجساد کرونایی از آسایشگاهی در آمریکا کشف شد

کمیسیون ملی بهداشت چین، از تعداد 26 بیمار شناسایی شده در این کشور 11 بیمار در داخل کشور و 15 بیمار هم وارداتی بوده اند از میان بیماران داخلی نیز 5 بیمار در استان گواندونگ، سه بیمار در استان هیلیونگ جیان، دو بیمار در شاندنگ و یک بیمار هم در استان لیائونینگ گزارش شده است.

گزارش حاکی است در عین اینکه در روز گذشته هیچ فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور ثبت نشده است سه مورد مشکوک با منشا داخلی هم در چین گزارش شده است که دو مورد آن در استان هیلیونگ جیان و یک مورد هم در استان مغولستان داخلی بوده است.

آمارها حاکی است شمار کل مبتلایان به کرونا در چین تا کنون به 82 هزار و 367 تن و شمار جان باختگان هم به سه هزار و 342 تن رسیده است در عین حال تعداد یک هزار و 38 بیمار ناقل خاموش هم تحت نظارت های پزشکی هستند.

کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین اظهار داشت با بهبود 52 بیمار در روز گذشته شمار کل بهبود یافتگان در این کشور هم به رقم 77 هزار و 944 تن رسیده است.

شیوع ویروس کرونا معروف به کووید 19 برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اظهار داشت.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز آدینه در سراسر دنیا، به دو میلیون و 182 هزار نفر رسیده که 145 هزار و 521 تن آنها فوت شده و 547 هزار و 295 نفر بهبود یافته و بقیه همچنان با این بیماری درگیر هستند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "26 مبتلا به کرونا و 66 ناقل خاموش در چین شناسایی شدند اجساد کرونایی از آسایشگاهی در آمریکا کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "26 مبتلا به کرونا و 66 ناقل خاموش در چین شناسایی شدند اجساد کرونایی از آسایشگاهی در آمریکا کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید