6 روش جذاب هایلایت مو

به گزارش وبلاگ 20 بکس، هایلایت مو به داشتن ظاهری جذاب یاری می نماید. برای آشنایی با روش های انجام آن، این مطلب را مطالعه کنید.

6 روش جذاب هایلایت مو

هایلایت مو

بسیاری از خانم ها برای داشتن چهره ای جذاب و ایجاد تنوع در ظاهر، اقدام به رنگ کردن موی خود می نمایند. یکی از سبک های رنگ کردن، هایلایت مو است. این سبک به روشن یا تیره کردن مو با استفاده از دکلره یا رنگ مو گفته می گردد، و با تکنیک های مختلفی به رنگ های طبیعی و فانتزی انجام می گردد تا جلوه ای چند بعدی به مو ببخشد. در این مطلب وبلاگ 20 بکس 6 سبک از هایلایت کردن مو را به طور خلاصه شرح می دهیم.

آمبره

آمبره روشی است که در آن، هر چه از ریشه به سمت پایین ساقه حرکت کنید، رنگ ساقه مو در پایین روشن تر می گردد. در واقع مو را دکلره می نمایند و به اندازه 10 تا 15 سانتی متری از انتهای ساقه را روشن می نمایند. آمبره به دلیل درگیر نکردن ریشه مو، یکی از پر طرفدارترین روش های رنگ کردن مو به شمار می رود.

سامبره

تکنیک سامبره دقیقا برعکس آمبره و ملایم تر از آن است. در این روش، ساقه های مو به آرامی و از فاصله 2 تا 3 سانتی متری ریشه روشن تر می گردد و در پایین به روشن ترین حالت خود می رسد.

بالیاژ

یکی از تکنیک های هایلات مو، بدون احتیاج به استفاده از کلاه است. در این روش ساقه های مو دارای درجه رنگ متفاوتی است و می توان از ترکیب چند رنگ در کنار هم استفاده کرد. هر چه رنگ ها به هم نزدیک تر باشند، نتیجه کار طبیعی تر خواهد بود. معمولا در قسمت ریشه قهوه ای و روی ساقه بلوند است، طوری که به نظر می رسد، در فرایند طبیعی رشد مو، به آرامی ساقه های آن تیره شده است.

پیشنهاد مطالعه: اگر برای رنگ کردن موی خود مطمئن نیستید و هنوز تصمیمی نگرفته اید، پیشنهاد می کنیم مطلب رنگ مو و تاثیر آن در زیبایی چهره را مطالعه کنید.

لایت نوزادی

یکی از روش های خلاقانه برای تغییر ظاهر و رنگ کردن مو، هایلایت به سبک لایت نوزادی (Babylights) است. در این شیوه با الهام از موی بچه ها ساقه های مو را رنگ می نمایند. برای هایلایت کردن مو به سبک نوزادی، ساقه های نازک و کوتاه را در اطراف صورت چند درجه روشن تر از سایر قسمت ها در نظر می گیرند. در این سبک، موی شما حالتی طبیعی خواهد داشت و چهره را جوان تر نشان می دهد.

هایلایت مو با فویل

یکی از قدیمی ترین روش های هایلایت مو، استفاده از فویل برای انجام این کار است. در این شیوه، دسته های مو را بعد از دکلره و گذاشتن رنگ، داخل فویل قرار می دهند تا واکنش های شیمیایی صورت گیرد. به این شکل کنترل راحت تر و دسته مو کاملا یک رنگ است. در این روش معمولا بخش های بزرگ مو را رنگ می نمایند که جلوه ای برجسته به رنگ مد نظر می دهد.

هایلایت با کلاه

برای مش کردن و هایلایت مو، کلاه مخصوص وجود دارد که روی سر قرار می گیرد و به صورت تصادفی می توان دسته های مو را از منافذ آن خارج و رنگ کرد. در این شیوه می توان روی ریشه مو رنگ گذاشت و دسته هایی کاملا برجسته روی سر به وجود آورد.

نگهداری از هایلایت مو

موی رنگ و هایلایت شده احتیاج به مراقبت بیش تری نسبت به موی طبیعی دارد. با انجام چند کار، به دوام هایلایت مو و داشتن موی سالم یاری کنید:

  • از شامپوهای مخصوص موی رنگ شده بهره ببرید.
  • به طور روزانه نرم نماینده مو را به کار ببرید.
  • استفاده از ماسک موی خانگی و مناسب با جنس موی خود را از قلم نیاندازید.
  • قبل از رفتن به استخر، با روغن های گیاهی ساقه های مو را پوشش دهید، و آن را با کلاه بپوشانید.

پیشنهاد مطالعه: برای تقویت مو با استفاده از روغن های گیاهی، قبل و بعد از رنگ کردن، می توانید مطلب خواص روغن آرگان برای پوست و مو را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا

به "6 روش جذاب هایلایت مو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 روش جذاب هایلایت مو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید