7فوت کرونایی طی 24ساعت گذشته در کهگیلویه و بویراحمد، پرهیز از دورهمی در شب یلدا

به گزارش وبلاگ 20 بکس، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کروناویروس استان به 376 نفر خبر داد.

7فوت کرونایی طی 24ساعت گذشته در کهگیلویه و بویراحمد، پرهیز از دورهمی در شب یلدا

پرویز یزدان پناه گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه 7 هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که سن 57 درصد فوتی های شبانه روز گذشته کمتر از 50 سال بوده و نشان دهنده این واقعیت است که عمده مرگ ومیرها به طرف سنین میانسالی گرایش پیدا کرده است و باید افراد در سنین میانسالی توجه بیشتری به سلامت خود کنند.

وی اضافه نمود: هم اکنون 253 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 103 بیمار کرونایی قطعی بوده و 20 بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اعلام کرد: از مجموع مبتلایان به کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد 19552 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

یزدان پناه شرح داد: از 644 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج که شامل تست های PCR و سریع هستند حدود 26 درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه، بهمئی، دنا و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بود.

وی ادامه داد: با توجه به پیش رو بودن شب یلدا، از مردم شریف استان خواهش می کنم از حضور در هرگونه تجمع کوچک و بزرگ به جد پرهیز کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: ساده انگاری و بی تفاوتی نسبت به بیماری و بی احتیاطی و سهل انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند استان را وارد شرایط قرمز کند.

به گزارش وبلاگ 20 بکس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، یزدان پناه با تاکید بر اینکه میزان استفاده از ماسک توسط مردم باید به حداکثر برسد، رعایت فاصله فیزیکی انجام شود، تهویه مناسب در محیط کار و خانه وجود داشته باشد، خروج نکردن از قرنطینه و دستورالعمل های بهداشتی در محیط کار و اجتماع رعایت شود می تواند در جلوگیری از انتقال ویروس پیروز باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "7فوت کرونایی طی 24ساعت گذشته در کهگیلویه و بویراحمد، پرهیز از دورهمی در شب یلدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7فوت کرونایی طی 24ساعت گذشته در کهگیلویه و بویراحمد، پرهیز از دورهمی در شب یلدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید