اخبار اقتصادی

مدرن شدن یا انقراض؟ ، خطر سقوط شبکه های توزیع کتاب، بهای زیست مدرن حوزه نشر

همزمان با رخنه آسیب های متعدد به بدنه حوزه نشر در دوران پاندمی کرونا، یکی از بخش های اساسی دیگر این حوزه نیز صدماتی را متحمل شد. بخشی که شاید اسمش کم تر به گوشمان خورده است و اطلاعات دندان گیری هم از آن در ذهنمان نقش نبسته باشد؛ شبکه های توزیع کتاب. ...

27 اردیبهشت 1400

اختلال اوتیسم چگونه قابل تشخیص است؟

طبنا نیوز/یک روانشناس گفت: عملکرد غیر طبیعی در حداقل یکی از زمینه ها باید تا سن سه سالگی بروز کرده باشد تا فرد واجد ملاک های اتیسم شناخته شود اما در برخی موارد تا سنین بالاتر اختلال شناسایی نشده و در سنین بالاتر قابل تشخیص و شناسایی است.

23 اردیبهشت 1400

استفاده از یوان دیجیتال در المپیک زمستانی 2022

چین میخواهد اجازه دهد به شهروندان خود، بازدیدنمایندگان و ورزشکاران شرکت نماینده در المپیک زمستانی 2022 اجازه دهد از یوان دیجیتال استفاده نمایند.

21 اردیبهشت 1400

جزئیات خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو از نهایی شدن قرارداد خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی اطلاع داد.

18 اردیبهشت 1400

خطر بزرگ بالای سر اقتصاد ایران

خبرنگاران : رییس اتاق بازرگانی ایران و چین می گوید که دعواها و جنجال های سیاسی باعث شده خطر مهمی که در اقتصاد ایران وجود دارد، فراموش شود و آن محدود شدن تجارت ایران به چند کشور محدود است.

15 اردیبهشت 1400

سود مرحله دوم سهام عدالت به محض دریافت واریز می گردد

تهران (پانا) - مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت سود مرحله دوم سهام عدالت به محض دریافت از شرکت های سرمایه پذیر به حساب مشمولان واریز می گردد.

12 اردیبهشت 1400

نماینده دادستان: این پرونده مصداق اخلال سازمان یافته است خبرنگاران

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت و سایر متهمان به ریاست قاضی بابایی برگزار گردید.

10 اردیبهشت 1400

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از اقدام بانک رفاه کارگران در حمایت از طرح ملی موتورهای کم مصرف تجلیل کرد

آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه مراسم افتتاحیه موتورهای کم مصرف یورو 6 از اقدام بانک رفاه کارگران در حمایت از طرح ملی موتورهای کم مصرف تجلیل کرد.

9 اردیبهشت 1400

عراق، دستور الکاظمی برای تشکیل کارگروه فنی جهت اجرای توافقات با آمریکا

نخست وزیر عراق دستوری برای تشکیل یک کارگروه فنی جهت اجرای توافقات اجرا شده با ایالات متحده صادر کرد.

7 اردیبهشت 1400

دولت بایدن پیشنهاد جدیدی به ایران می دهد خبرنگاران

تارنمای پولیتیکو دوشنبه شب در گزارشی مدعی شد که دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا برای شکستن بن بست هسته ای، پیشنهاد جدیدی به ایران ارائه خواهد نمود.

4 اردیبهشت 1400

هواوی تحریم های آمریکا را با سلطه بر بازار چین جبران نموده است

هواوی ساعاتی قبل گزارش اقتصادی سالانه خود را منتشر کرد که تاثیر تحریم های آمریکا بر عملکرد این شرکت را نشان می دهد. این گزارش نشان می دهد در حالی که درآمد این شرکت در آمریکای شاقتصادی و اروپا به طور قابل توجهی کاهش یافته، اما درآمد کلی این شرکت به لطف...

26 فروردین 1400

توسعه کمربند امنیتی نظامیان مغربی در صحرای غربی

مغرب از توسعه کمربند امنیتی این کشور در صحرای غربی خبر داد و گفت که تمام راه های نفوذ عناصر جبهه پولیساریو را مسدود کرده است.

25 فروردین 1400

برنامه ویژه فدراسیون فوتبال برای استفاده از علی کریمی و مهدوی کیا خبرنگاران

انتخاب شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس فدراسیون فوتبال ، طرفداران علی کریمی را کاملا ناامید نموده است. اما ظاهرا رییس فدراسیون فوتبال میخواهد از علی کریمی و مهدی مهدوی کیا در حوزه مدیریت مرکز ملی فوتبال استفاده کند و به نوعی این دو را وارد فدراسیون...

22 فروردین 1400

لزوم رفع موانع تشکیل کنسرسیوم های صادراتی در استان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی بر لزوم رفع موانع حقوقی تشکیل شرکت های تخصصی و کنسرسیوم های صادراتی در استان تاکید کرد.

17 فروردین 1400

فعالیت 45 درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه اقتصاد دیجیتال

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید نمود: از حدود 6 هزار شرکت دانش بنیان و 1400 شرکت خلاق در کشور، حدود 45 درصد در حوزه اقتصاد دیجیتال هستند.

17 فروردین 1400

تولید سالانه 200 هزار متر فرش دستباف در یزد

خبرنگاران/یزد رئیس اتحادیه فرش دستبافت یزد با اشاره به تولید سالانه 200 هزار مترمربع فرش دستباف در این استان، اظهار کرد: خوشبختانه برخلاف برخی استان ها فرش دستباف یزد در شرایط اقتصادی کشور، افزایش قیمتی نداشته و فرصتی طلایی برای خریداران رقم زده است....

15 فروردین 1400

عراقچی: شرط ما برای آمریکا روشن است

معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که شرط ایران برای احیای برجام این است که واشنگتن باید به طور ملموس تحریم ها را بردارد.

14 فروردین 1400

کمبود 210 مدرسه آموزش استثنائی در کشور

خبرنگاران/اردبیل معاون وزیر آموزش و پرورش رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی گفت: 210 مدرسه استثنائی در سطح کشور کمبود داریم که عملیات احداث این واحدها آغاز شده است.

13 فروردین 1400

اندیشکده روسی، دست و پا زدن آمریکا برای رهبری نظم لیبرال

واشنگتن در دو دهه قبل نتوانست الگوی مورد نظر خود مبنی بر نظم لیبرال را حتی در سراسر اروپا پیاده سازی کند، در شرایط کنونی کوشش برای احیای رهبری خود با بن بست بزرگی روبرو شده است.

8 فروردین 1400

مدت زمان دامنه نوسان جدید سهام در بورس اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران تصمیم محدود سازی دامنه نوسان و بعضی دیگر از تصمیمات سازمان و شورای عالی بورس را موجب مثبت شدن جو چند روز اخیر در بازارسرمایه دانست.

6 فروردین 1400
تعداد: (185)