اخبار مجلس

مهلت ثبت نام و سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن

به گزارش خبرنگاران، بانک مرکزی بند (2 -1) از بخش (ج) مصوبات هفتاد و دومین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، مورخ 1400.3.22 را به بانک های عامل ابلاغ کرد.

24 تیر 1400

معین نهاد تنظیم گر، پیش احتیاج تأسیس وزارت انرژی است

با توجه به اهمیت مقوله انرژی و آب در اقتصاد ایران و عدم مدیریت متمرکز در این دو حوزه، سال 99 طرح تشکیل وزارت انرژی و وزارت آب و محیط زیست توسط جمعی از نمایندگان به مجلس تقدیم و چند روز گذشته نیز اعلام وصول شد.

8 خرداد 1400

لایحه اصلاح ضوابط مربوط به اجازه زوج در صدور گذرنامه زوجه روی میز دولت

معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهوری لایحه اصلاح ضوابط مربوط به اجازه زوج در صدور گذرنامه زوجه را به هیات دولت ارائه نموده است.

14 اردیبهشت 1400

بیماران بستری شده کرونایی در استان 2 برابر شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تأکید کرد که شمار بیماران جدید شناسایی شده و میزان بستری بیماران نسبت به ماه گذشته در استان دو برابر شده است.

3 اردیبهشت 1400

درخواست پلیس برای اجتناب از تجمع در بوستانها

خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی ناجا گفت: به علت فرایند صعودی ابتلا به بیماری کرونا، شهفرایندان از هرگونه تجمع و دورهمی در بوستان ها و فضای سبز در روز طبیعت اجتناب کنند.

30 فروردین 1400

موافقت مجلس نمایندگان آمریکا با لایحه اصلاحات انتخاباتی

مجلس نمایندگان آمریکا امروز (پنج شنبه) پیش نویس قانونی برای اصلاح فرایند انتخاباتی را تصویب کرد.

3 فروردین 1400

12 هزار نفر در چهل و هشتمین دوره آزمون دستیاری ثبت نام کردند ، شرایط اختصاصی شرکت در آزمون

طبق آخرین آمار تعداد 12 هزار و 601 نفر در چهل و هشتمین دوره آزمون دستیاری پزشکی ثبت نام کردند.

25 اسفند 1399

کار دولت ریل گذاری و نقدشوندگی مناسب در بورس است

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر امور مالی و دارایی گفت: بعضی دخالت ها مانند قیمت گذاری های دستوری و همین طور بالا رفتن نرخ بهره بین بانکی به طور مستقیم بر بازار سرمایه تاثیر منفی می گذارد.

29 بهمن 1399

شرایط و ضوابط ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت کاردانی علمی کاربردی

پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت خالی مانده رشته های تحصیلی دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ایناپیوسته نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی - کاربردی در نوبت بهمن ماه جاری وارد دانشگاه ها می شوند.

24 بهمن 1399

خبرنگاران سفر ایمن راه نجات صنعت کرونازده گردشگری ایران

اصفهان- خبرنگاران- سفر ایمن راه نجات صنعت کرونا زده گردشگری است چراکه اکنون چرخ این بخش مالی کشورمان نمی شود و فعالان اصفهانی این عرصه دغدغه های فرارو را مصیبتی عظیم می دانند که در صورت ادامه این فرایند به طور قطع مسائل دوچندان خواهد شد.

8 بهمن 1399

اعتبار کارت های بازرگانی به صورت اتوماتیک تا سرانجام دی ماه تمدید می شود

بر اساس بند (11) مصوبات چهل و پنجمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، کلیه مجوزهای صادره توسط دستگاه ها و نهادهای متولی صدور مجوز در کشور برای کلیه فعالیت ها و کسب وکارها و مشاغل تا تاریخ اول بهمن 1399 تمدید می شود. تمامی مراجع صدور مجوز مکلف اند اقدامات و اطلاع...

4 بهمن 1399

رابطه اقتصادی دولت و نفت اصلاح گردد، بودجه شهرداری ها و بانک ها باید شفاف گردد

دیوان محاسبات کشور در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی گزارش آسیب شناسی بودجه و پیشنهادهای اصلاح ساختار بودجه کشور را ارائه کرد.

29 آبان 1399

بروز شکاف در اردوگاه مخالفان نیکلاس مادورو

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی، خوان گوایدو رئیس مجلس ملی ونزوئلا، که از اوایل سال 2019 رهبری مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور، را در دست داشته توسط برخی از شخصیت های مهم اردوگاه مخالفان که می گویند استراتژی او شکست خورده است به چالش کشیده...

9 آبان 1399

راستینه: درخواست هواداران استقلال باید بجد پیگیری شود ، حضور استراماچونی بستگی به یک جلسه دارد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: آنچه که مهم است و باید مسئولان به آن اهتمام بورزند، حقوق هواداران است که باید به صورت جدی درخواست هواداران را پیگیری کنند. حضور یا عدم حضور استراماچونی بستگی به نتیجه کمیته تربیت بدنی کمیسون فرهنگی دارد.

6 آبان 1399

ارسال لایحه تامین امنیت زنان به دولت ظرف یک ماه آینده

سال 90 بود که لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت توسط معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تدوین شد اما اکنون با گذشت قریب به 10 سال از تدوین آن، هنوز این لایحه به اجرا نرسیده است و در کمیسیون لوایح دولت در حال برسی است.

22 مهر 1399

خبرنگاران سرپیچی از شیوه نامه های بهداشتی را به 190 و 1819 اطلاع دهید

شیراز - خبرنگاران- رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام ابلاغ ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در مورد برخورد قانونی با متخلفان بهداشتی تاکید نمود: عموم مردم باید برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و شکست این بیماری خطرناک، به عنوان یک مدافع سلامت، علاوه بر...

16 مهر 1399

مصمم هستیم گروه دوستی پارلمانی با ترکیه را سریع تشکیل دهیم

رییس مجلس در مصاحبه با رئیس مجلس ترکیه با اشاره به طی شدن مقدمات تشکیل گروه دوستی پارلمانی با ترکیه در مجلس گفت: ما مصمم هستیم گروه دوستی پارلمانی با ترکیه را هر چه سریع تر تشکیل دهیم.

4 مهر 1399

قاضی زاده هاشمی: نیاز به هماهنگ سازی بیشتر جامعه با عصر کرونا داریم

نائب رئیس مجلس نوشت: راه اندازی و توسعه شرکت های خصوصی ویژه مراقبت های بالینی در منزل (Home Care) برای بیماران مبتلا به کرونا ساختاری برای کاهش هزینه های درمان وآسیب های روانی کرونایی است.

29 شهریور 1399

دو شرکت بزرگ دولتی در یک قدمی واگذاری

خبرنگاران: رئیس سازمان خصوصی سازی از واگذاری سهام دو شرکت سرمایه گذاری ملی ایران و شرکت کشت و صنعت و دامپروری پارس متعلق به شرکت شهرک های کشاورزی خبر داد و گفت: این سهام در بازار عرضه می شود تا عامه مردم بتوانند با خرید آن از منافع این تصمیم،...

24 شهریور 1399

دعای متفاوت آشنا برای قالیباف ، بار سنگینی بر دوش سردار قالیباف نهاده شد ...

مشاور رئیس جمهوری با اشاره به انتخاب محمد باقر قالیباف به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بار سنگینی بر دوش سردار قالیباف نهاده شده است؛ دعای رفقای شهیدش بدرقه راهش باد.

9 مرداد 1399
تعداد: (31)