بازگشت ترافیک هوایی مسافری به شرایط پیش از کرونا تا 2023 طول می کشد

به گزارش وبلاگ 20 بکس، انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی خاطرنشان کرد که از زمان شیوع ویروس کرونا حمل و نقل هوایی در اروپا و آمریکا بیش از 90 درصد کاهش یافته و تا سال 2023 نیز به شرایط عادی باز نخواهد گشت.

بازگشت ترافیک هوایی مسافری به شرایط پیش از کرونا تا 2023 طول می کشد

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ 20 بکس به نقل از راشاتودی، انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی اظهار داشت: حجم پروازها و تقاضا برای مسافرت های هوایی در اروپا و آمریکا، از زمان شیوع ویروس کرونا، تا کنون 90 درصد کاهش داشته است.

این انجمن هشدار داد بازگشت ترافیک هوایی مسافری جهان به شرایط پیش از کرونا حداقل تا سال 2023 طول خواهد کشید.

این مرکز تاکید کرد: در صورتی که اعمال محدودیت در مسافرت های هوایی توسط دولت ها و همچنین محدودیت های اجتماعی برای کنترل شیوع ویروس کرونا، طولانی تر شود فرایند بهبود اوضاع بیش از پیش کندتر خواهد شد.

الکساندر دجونیاک، دبیر انجمن حمل و نقل هوایی بین المللی با ابراز امیدواری نسبت به از سر گیری برخی پروازها در فصل تابستان گفت: ما از دولت ها می خواهیم به صورت مرحله به مرحله فرایند از سرگیری پروازها را آغاز کنند.

به گفته وی این امید وجود دارد که برای فصل تابستان شاهد از سرگیری برخی پروازها در اروپا با قیمت های خوب و فرایند کنترل بهداشتی بسیار ایمن، باشیم.

دجونیاک تاکید کرد: البته در صورتی که دولت ها به سیاست قرنطینه 14 روز مسافران هوایی پافشاری کنند فرایند بهبود شکل نخواهد گرفت.

وی مدعی شد که می توان با اجرای برخی سیاست های بهداشتی پیش از سوار شدن مسافران از سوار شدن مبتلایان به کرونا، جلوگیری کرده و هواپیماها را بدون ریسک شیوع کرونا پر از مسافر کرد.

از جمله سیاست های بهداشتی که از سوی دجونیاک پیشنهاد شده تب سنجی، اجبار مسافران به استفاده از ماسک، ضد عفونی کردن هواپیماها، جلوگیری از توزیع غذاهای غیربسته بندی و جلوگیری از آوردن بیش از یک ساک همراه مسافر به داخل هواپیما برای پیشگیری از ایجاد تجمع، است.

در حال حاضر بسیاری از کشورها از جمله استرالیا، اسپانیا، چین، نیوزیلند و انگلیس مسافران هوایی را دو هفته قرنطینه می کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بازگشت ترافیک هوایی مسافری به شرایط پیش از کرونا تا 2023 طول می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت ترافیک هوایی مسافری به شرایط پیش از کرونا تا 2023 طول می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید