بهره برداری از ایستگاه مترو برج میلاد در شهریور ماه

به گزارش وبلاگ 20 بکس، معاون شهردار تهران بیان کرد که ایستگاه مترو برج میلاد، شهریور سال جاری به بهره برداری می رسد.

بهره برداری از ایستگاه مترو برج میلاد در شهریور ماه

به گزارش وبلاگ 20 بکس به نقل از فارس، سید مناف هاشمی درباره توسعه مترو تهران با استفاده از انتشار اوراق مشارکت گفت: در حال حاضر 50 درصد از مجموع 910 میلیارد تومان اوراق مشارکت سال 97 از سوی بانک آینده به حساب شهرداری تهران واریز شده و الباقی نیز به زودی پرداخت می گردد. این در حالی است که در روز انتهای تیر با مساعدت بانک مرکزی، 1500 میلیارد تومان اوراق مشارکت سال 98 نیز با عاملیت بانک رفاه کارگران منتشر شد و در حال حاضر شرکت های تامین سرمایه، این اوراق را خریداری نموده اند و منابع حاصل به نام شهرداری تهران در بانک رفاه موجود است.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه منابع حاصل از اوراق مشارکت سال های 97 و 98 در خطوط 3، 6 و 7 مترو استفاده خواهد شد، توضیح داد: بهره برداری از 12 ایستگاه خطوط 6 و 7 مترو تا انتها امسال هدف گذاری شده اند که ایستگاه های برج میلاد، امیرکبیر، شهید محلاتی، میدان قیام، اقدسیه، اکباتان و آهنگ و همچنین ایستگاه های واقع در جهت خط 7 مترو به بهره برداری خواهند رسید.

هاشمی از افتتاح ایستگاه متروی برج میلاد و فاز دوم ایستگاه متروی شهید نواب صفوی در شهریور امسال اطلاع داد و گفت: بر اساس برنامه زمان بندی هدف گذاری شده، در آبان ماه 4 ایستگاه، در آذر ایستگاه های اقدسیه و اکباتان، در دی ایستگاه آهنگ و در بهمن 6 ایستگاه دیگر در خطوط 6 و 7 مترو به بهره برداری خواهند رسید و به طور حتم، تاثیر انتشار این اوراق و وصول منابع اقتصادی حاصل از آن را شهروندان پایتخت به چشم خواهند دید.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه 910 میلیارد تومان اوراق مشارکت سال 97 به متروی تهران اختصاص یافته و از 1500 میلیارد تومان اوراق مشارکت سال 98، هزار میلیارد تومان به مترو و 500 میلیارد تومان به اتوبوسرانی تعلق خواهد گرفت، گفت: شهر تهران به 4 هزار دستگاه اتوبوس احتیاج دارد که بر این اساس، تأمین هزار دستگاه اتوبوس تا انتها سال هدف گذاری شده است که امیدواریم در سایه حمایت دولت، این مهم نیز محقق گردد.

هاشمی به تاثیر منابع حاصل از اوراق مشارکت سال های 97 و 98 در بخش اشتغال و رونق فراوری در شرکت واگن سازی تهران اشاره نمود و گفت: قسمتی از این پول در قالب قرارداد فراوری واگن با شرکت واگن سازی تهران دنبال خواهد شد.

به گفته هاشمی، در حال حاضر قرارداد خرید 630 دستگاه واگن توافق شده با کشور چین در حال اجرا است و به رغم مشکلاتی که در این جهت وجود دارد، فرآیند کار از سوی شهردار تهران در دست پیگیری است که به طور حتم، احتیاج جدی تهران را رفع خواهد نمود.

وی با اشاره به اینکه در عین حال، قرارداد فراوری 105 دستگاه واگن با شرکت واگن سازی تهران را نیز دنبال خواهیم کرد، اضافه نمود: در حال حاضر شرکت واگن سازی تهران هیچ قراردادی ندارد و آخرین واگن های فراوریشده از سوی این شرکت نیز هفته گذشته تحویل شده است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه تهران به بیش از 1450 دستگاه واگن به منظور خدمات رسانی بهتر به شهروندان احتیاج دارد، تاکید نمود: با تامین 1450 دستگاه واگن برای خطوط متروی تهران، به طور حتم ظرفیت موجود جابه جایی مسافر در خطوط مترو که در حال حاضر تا قبل از شیوع کرونا 2 میلیون نفر در روز بود، به 4 تا 5 میلیون نفر در روز خواهد رسید.

هاشمی درباره تغییرات اجرا شده در اجرای محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا، گفت: در حال حاضر 50 درصد طرح ترافیک در حال اجراست چرا که پیش از این ساعت اجرای طرح های مذکور 6:30 تا 19 بوده و اکنون ساعت اجرای محدوده های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا از ساعت 8:30 تا 14:30 است که این تغییرات به دلیل ملاحظات شرایط کنونی انتشار ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی اجرا شده است. اما در نهایت در مورد اجرا شدن و نشدن طرح محدوده های ترافیکی شهرداری تهران از تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا تبعیت خواهد نمود.

منبع: همشهری آنلاین

به "بهره برداری از ایستگاه مترو برج میلاد در شهریور ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از ایستگاه مترو برج میلاد در شهریور ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید