چراغ قرمز بورس در اولین روز هفته

به گزارش وبلاگ 20 بکس، شاخص بورس امروز شنبه 21 تیرماه روندی نزولی داشت و در حالیکه در ساعات ابتدایی معاملات از مرز یک میلیون و 750 هزار واحد گذشته بود، در ساعات میانی تا یک میلیون و 719 هزار واحد کاهش یافت و در نهایت در رقم یک میلیون و 741 واحد ایستاد.

چراغ قرمز بورس در اولین روز هفته

به گزارش وبلاگ 20 بکس به نقل از ایسنا، معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به خاتمه رسید که شاخص کل این بازار 12 هزار و 407 واحد کاهش یافت و رقم یک میلیون و 741 واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با 7379 واحد کاهش به رقم 471 هزار و 302 واحد رسید.

معامله گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش 157 هزار و 835 میلیارد ریال انجام دادند.

سرمایه گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت تهران و پالایش نفت اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، گروه مپنا و بانک ملت بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

  • آشنایی با 10 اصطلاح پرکاربرد بورس در روزهای رونق بازار سرمایه

همچنین بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت اصفهان نمادهای پربیننده این بازار بودند.

شاخص کل فرابورس نیز با یک واحد کاهش در رقم 18 هزار و 158 واحد ایستاد.

معامله گران این بازار 747 هزار معامله به ارزش 72 هزار و 469 میلیارد ریال انجام دادند.

سنگ آهن گوهرزمین، پتروشیمی مارون، سرمایه گذاری صباتامین و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس و بیمه پاسارگاد نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

لیست نمادهای پربیننده این بازار از سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، پتروشیمی تندگویان، بانک دی، سیمان لار سبزوار، پتروشیمی زاگرس و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی تشکیل شده است.

  • تاثیر سیاست جدید بانک مرکزی بر بورس | چرا سهامداران نگران هستند؟
منبع: همشهری آنلاین

به "چراغ قرمز بورس در اولین روز هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ قرمز بورس در اولین روز هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید